• Zber papiera

• Aj v tomto školskom roku mali žiaci, rodičia a zamestnanci školy možnosť zapojiť sa do zberu papiera v rámci výzvy "Starý papier - nová kniha". Spoločne sa nám podarilo vyzbierať 2,88 tony starého papiera. Medzi najaktívnejších zberačov patrili Zoja Martonová, Jakub Kebísek, Patrik Turák, Jozef Lukajka, Eliška Šimíková, Natália Gažová, Ján Papiernik, Deana Prosňanská, Diana Meščánková, Leo Vakrčka, Hugo Štefula, Valentínka Micháliková, Filip Bulejko, Lívia Hošová, Tomáš Húserka a Ema Prokopenská.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili.

• 8. máj - Deň víťazstva nad fašizmom

• Aj v škole sme si minulý týždeň pripomenuli 30. apríl 1945 - oslobodenie našej obce. Základné informácie sa žiaci dozvedeli z relácie v školskom rozhlase. Pri tejto príležitosti pripravili deviataci pre spolužiakov výstavu z projektov k téme II. svetovej vojny. Žiaci mali možnosť vidieť najznámejšie bitky, zbrane, model ruského tanku, atómovej bomby aj koncentračného tábora. Projekty boli doplnené knižkami s tematikou vojny, ktoré si žiaci môžu vypožičať v školskej knižnici. Výstava sa skončí symbolicky 8.mája – dňom ukončenia II. svetovej vojny v Európe. Deviatakov chválime za tvorivý prístup k téme. Veríme, že nadšencov histórie potešili a motivovali k ďalším originálnym témam.

• Školská kolekcia

• Naša škola tento rok oslavuje svoje 90. narodeniny a pri tej príležitosti sme si nechali školskú kolekciu trošku vylepšiť. Svojím hlasom ste vybrali unikátny motív s výročným letopočtom, ktorý sa v budúcnosti nebude opakovať. E-shop s ním sme práve spustili a tento školský rok v ňom nájdete nižšie ceny väčšiny produktov! LINK k e-shopu: https://www.kraloveskoly.cz/zsvmitucha/

Objednávanie je už spustené a bude možné objednať až do 16.5. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť svoj výročný kúsok so školským logom!(Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

• Tehlička 2024 - Poďakovanie

• V týchto dňoch sme na našej škole ukončili pôstnu a veľkonočnú zbierku TEHLIČKA, ktorou sme podporili výstavbu multifunkčnej školskej haly pre deti a mladých v Edukačnom centre sv. Bakhity v Južnom Sudáne. Spoločne sme vyzbierali sumu 435 Eur. Veľmi pekne ďakujeme všetkým štedrým darcom – učiteľom, rodičom a žiakom.

• Zber papiera

• Milí žiaci a rodičia, pokiaľ chcete podporiť nákup nových kníh do žiackej knižnice, využite ešte možnosť priniesť starý papier do školy. Akcia trvá do pondelka 29. apríla do 8.00 hod. Vopred ďakujeme.

• Slovenčina v "cukrárni"

• Aj keď domáce úlohy nepatria medzi najobľúbenejšiu činnosť, niekedy nimi vedia žiaci milo prekvapiť. To sa stalo aj v VII.B na hodine slovenčiny. Zadaný dynamický opis niektorí poňali naozaj tvorivo. Svoje pracovné postupy doplnili vlastnoručne vyrobenými loďkami, lietadlami, módnymi doplnkami aj dreveným robotom. Voňavé koláče, pudingy, keksíky, palacinky a wafle boli sladkou bodkou za touto netradičnou hodinou slovenčiny.

• Športový deň - Beh oslobodenia

• V utorok 30. apríla bude naša škola žiť športom. V rámci ŠPORTOVÉHO DŇA budú mať žiaci možnosť zapojiť sa do nasledovných aktivít:

• Biatlon (biathlonová simulácia pre všetkých žiakov počas celého dňa)
            • Beh oslobodenia na ulici Školská (9.30 MŠ, 10.00 1.stupeň, 10.30 2.stupeň)
            • Volejbal (6 družstiev začiatok 8.00 v športovej hale)
            • Futbal (6 družstiev začiatok 11.00 na multifunkčnom ihrisku)

Vyučovanie pre 1. stupeň končí 11.40, pre druhý stupeň 12.30 prípadne po dohratí zápasov.

• Deň NARCISOV - Poďakovanie

• Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli na zbierku. Podarilo sa vyzbierať krásnych 427,45 €. Špeciálne poďakovanie patrí Karinke, Laure a pani učiteľke Dongovej.

• Rybárstvo nás baví

• Na biológii v piatej triede sme minulý týždeň privítali rybára p. Horečného. Spolu so svojím vnukom Jakubom sa so žiakmi podelil o skúsenosti z rybolovu. Zoznámil nás s typmi vôd v našom okolí a ochranou rôznych druhov rýb. Žiakom sa beseda veľmi páčila. Ďakujeme p. Horečnému za zaujímavé rozprávanie, zodpovedané otázky a praktické ukážky rybárskeho náradia.

• 18. apríl - Deň NARCISOV

• Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis? Pod týmto mottom sa v tomto týždni, vo štvrtok 18. apríla uskutoční celonárodná verejná zbierka - Deň narcisov. Vďaka malému kvietku s obrovskou silou, si možno aj vy v tento deň spomeniete na niekoho, kto zápasí s chorobou. Ďakujeme všetkým žiakom a rodičom, ktorí zakúpením narcisu za dobrovoľný príspevok vyjadria spolupatričnosť a podporu ľuďom trpiacim rakovinou. V našej škole bude zbierka prebiehať počas dopoludňajšieho vyučovania.

• Večer plný hier

• Milí školáci a rodičia.

organizátori podujatia v spolupráci s obcou Horné Srnie Vás pozývajú na druhý ročník akcie Večer plný hier. Príďte sa v nedeľu 14. apríla od 15.00 pohrať do veľkej sály KD - čakajú na vás spoločenské hry, karty, hlavolamy a tento rok aj TOMBOLA so super cenami.

• Chuť Ázie na hodine geografie

• V utorok 26. marca si žiaci 6.A. zašli na niečo malé, dobré do "ázijského bistra". Ochutnali kumquat, mochi, pikantné rezance aj vietnamskú špecialitku - pravé škoricové listy. Aj takto sa dá spoznávať ďaleká Ázia. Dobrú chuť!

• Čítajme si

• V dňoch od 18. do 22. marca po celom Slovensku prebiehal detský čitateľský maratón. Organizátorom podujatia je už po 15.-krát Linka detskej istoty, ktorá non-stop a bezplatne pomáha deťom, mladým ľuďom v ťažkých situáciách, aby na to neboli sami. Do čítania sa zapojilo 151 žiakov našej školy. Počas celého týždňa sa na I. aj II. stupni čítali príbehy z knižiek našej školskej knižnice. Žiakov niektoré knihy zaujali natoľko, že si príbehy pozreli aj v ich filmovom spracovaní.